Zdeněk Jantač

Zdeněk JantačPodrobné informace na webu:  http://lcd.jantac.net/

 

Chcete zkalibrovat barvy CRT, LCD, notebooku, tabletu nebo projektoru a jste z Prahy? Přijedu k vám domů nebo do práce a provedu nejen kalibraci, ale pomůžu vám i s nastavením systému, aplikace a odpovím vám na vaše dotazy, pokud budete v něčem kolem profilů tápat.

 

Kalibraci provádím nejnovější sondou Datacolor Spyder4, ktero oproti konkurenčním kalibračním zařízením je více přesnější a pokročilejší v možnosti kalibrace částečně přímo v monitoru.

 

Oproti konkurenci vás naučím, jak nastavit profil barev do systému jako výchozí a jak si aktivní profil ověřit. Dále vám ukáži, jak nastavit profil barev do vašeho prohlížeče nebo editoru fotek. Vysvětlím vám rozdíl sRGB a AdobeRGB profilu a jejich využití v praxi. Poradím vám, na co si dávat pozor, když si dáváte tisknout fotky. Doporučím vám i levné profíky na velkoformátový tisk.

 

Kalibrace vám nejen srovná barvy včetně teploty bílé barvy, ale také pomůže nastavit ideální jas monitoru a upraví gamma křivku – Vstupní jas pixelu na Výstupní jas pixelu. Barvy sonda neupraví na přesně správné hodnoty, ale přiblíží se křivkou k správnému podání barev hlavně snížením velkých odchylek. To jinak také znamená, že u mizerného monitoru po kalibraci zůstanou odchylky stále větší, ale na barvy fotografie už se bude dát dívat.

 

I s mizerným podáním barev na levném monitoru dokáže sonda udělat zázraky.

 

Používáním nezkalibrovaného monitoru nutíte mozek vnímat špatné barvy za správné a navíc vaše úprava barev a světlosti fotografie bude na jiném monitoru vypadat nepředvídatelně. Neodkládejte kalibraci barev. Naučte se vnímat správné barvy hned ze začátku. Pokud to myslíte s barvami ve fotografii nebo při tvorbě webu jenom trochu vážně, tak se bez kalibrovaného monitoru neobejdete.

 

 

 

 

 

 

 

 


Město, městská část:

Praha

Mobil:

702985890

Kalibrace monitoru:

ano

Kalibrace tiskárny:

ne

Kalibrovaný tisk:

ne

Mini-školení:

ne« zpět na seznam